forum psychiczne

Psychologia, psychika, psychoterapia, zaburzenia psychiczne, psychiatria.


You are not connected. Please login or register

Sztuka rozmawiania 1

Go down  Wiadomość [Strona 1 z 1]

1 Sztuka rozmawiania 1 on Sro Maj 26, 2010 3:00 pm

Admin


Admin
Sztuka rozmawiania
Mowa jest jedną z umiejętności, która odróżnia ludzi od zwierząt. Szkoda, że nie zawsze człowiek potrafi w pełni korzystać z tego udogodnienia. Komunikacja werbalna często nie wygląda tak, jak powinna. Składa się na to wiele czynników.
Rozmowy mogą być różne. Niektóre z nich sprawiają, że czujemy się mądrzejsi, mamy świadomość zdobycia pewnej wiedzy, informacji. Inne wywołują w człowieku znużenie, osłabienie, a nawet irytację. Nie każdy bowiem potrafi sprawnie posługiwać się mową. Ubogie słownictwo i niewyraźna wymowa może sprawić, że bardzo interesujący temat staje się po prostu nudny.
Pośpiech życia codziennego niszczy komunikację. Często rozmowa odbywa się w pośpiechu, nie ma czasu na rozwinięcie swoich wypowiedzi. Ludzie mijając się szybko wymieniają uprzejmości i na tym wszystko się kończy. Konwersacja zamienia się czasami w swoisty wywiad, w którym jedna ze stron zadaje krótkie pytania, a druga odpowiada twierdząco lub przecząco. Często padają pytania typu: „wyniosłeś śmieci?”, na co odpowiedź ma zazwyczaj dwa warianty: tak lub nie.

Zobacz profil autora http://psychologia-forum.forumpl.net

Powrót do góry  Wiadomość [Strona 1 z 1]

Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach